Předškoláci u nás

MŠ U Krtečka v 1.A

Budoucí školáci se přišli podívat k nám do 1.A, aby poznali, co je ve škole čeká. Naše paní učitelka připravila práci pro nás- ukázali jsme, jak už umíme číst, psát a počítat. Také práci pro předškoláky, aby i oni mohli ukázat, co už umí. Nejdříve jsme počítali s pomůckou do 20 a psali do pracovních sešitů. Předškoláci rovnali náklad do vagónků podle číselné nápovědy. Pak jsme pomocí vizualizéru „nakládali“ vagónky my- slova tiskací, která jsme přepisovali psacím písmem do sešitu. Předškoláci hledali na interaktivní tabuli známá písmenka. My jsme podle skřítka na interaktivní tabuli psali na tabulky tiskacím písmem. Ve 4 družstvech jsme bojovali u tabule v naší nejoblíbenější soutěži formulí. Předškoláci si vyzkoušeli školní lavice a v tajemném obrazci hledali schované číslice, které vybarvovali. My jsme zatím ve skupinkách na kobercích hráli Matematico (počítání do 10 na oboustranných kartách). Hodina rychle uběhla, bylo nám veselo a hezky. Asi nejvíce u cvičení podle zvířecí kostky…na fotkách se zubíme od ucha k uchu všichni …my i předškoláci.